SEVDİM SENİ MATEMATİK

Matematik Dersinde Başarılı Olmanın Matematiği!

YOUTUBE KANALIMIZ

Ahmet Yıldız youtube kanalını takip ederek özel içeriklerle hazırlanmış videoları izleyebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

İnstagram'da Ahmet Yıldız'ı takip edebilirsiniz. Böylece kendinizi inşa edebileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

HIZLI MENÜ

"Sevdim Seni Matematik" tanıtım yazısı

‘Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu benden geçiyor.”

Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, “matematik başarısızlığının” nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.

Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak tek kişi sensin!

Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir.

Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin “matematik yeteneğinin” olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “matematik korkusu” ve “matematiği sevmeme” duygusundan kaynaklanır.

Kitabı nasıl inceleyip temin edebilirim?

Kitap Türkiye’deki tüm orta ve büyük ölçekli kitapçılara dağıtılmaktadır. D&R gibi büyük zincir mağazalarda daima bulabilirsiniz. Küçük kitapçılarda ise az sayıda stok tutulduğundan dolayı bazı kitaplar bulunamayabilmektedir. Bu tür durumlarda okurun yapması gereken iki yol vardır;
1. Size en yakın kitapçıya giderek kitabı sorabilirsiniz. Eğer kitap sorduğunuz kitapçıda yoksa hafif fırça atarak :)) getirmesini isteyip sipariş verebilirsiniz. Bu durumda kitabçı 1-2 gün içerisinde kitabınızı size ulaştıracaktır.
2. İnternet üzerinden kitap satan yerlerden kitabı (üstelik %20 – %30 daha ucuza) alabilirsiniz.
İşte bazı kitapçılar:

Sevdim Seni Matematik

hakkında kısa kısa bilgiler

11
Baskı
190
Sayfa
2009
İlk Baskı Tarihi

Sevdim Seni Matematik kitabı kimler için yazıldı?

  • Matematik dersi konusunda başarısızlık yaşayanlar
  • Matematik konusunda özgüven sorunu yaşayanlar
  • Matematik dersinde başarısız olanlar
  • Matematik başarısını artırmak isteyenler
  • Günlük hayatın içindeki matematiği görmek isteyenler
  • Matematiğin eğlenceli tarafını görmek isteyenle

Kitap İçeriğinde Ne Anlatılıyor?

Öncelikle “Sevdim Seni Matematik” kitabı bir test kitabı değil. Matematik dersinde çocukların başarısızlık nedenleri üzerinde yoğunlaşan bir kitaptır. Aslında matematik başarısızlığı ve sevgisizliğinin psikolojisini anlatan ve okurunun matematik konusundaki ön yargılarını gidermeye çalışmaktadır.

Kitabı kimler okumalı?

Kitabı öncelikle matematik dersiyle sorunlar yaşayan çocuklar okumalı. Bunun yanında çocukların matematik başarısızlığı ve sevgisizliğininin nedenlerini merak eden öğretmenler ve anne babalarda okuyarak çocuklarını tanıma imkanı bulacaktır.

Anlatım dili ve içeriği nasıl?

Kitap espirili bir dille yazılmıştır. Çünkü okurun sıkılmaması ve eğlenceli bir okuma serüveni geçirmesi amaçlanmıştır. Kitabın içerisinde “matematik oyunları”, “ilginç matematik uygulamaları” bölümleri çocuk okurlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

Sevdim Seni Matematik Okur İnceleme

Güçlü Beyin kitabını okuyanların alıntılarına ulaşmak için inceleyiniz.

OKUR GÖRÜŞLERİ

Kitabı aldığım gün bitirdim, muhteşem bir kitap bütün öğrencilerin okumasını isterdim. Kitabı okurken elimden bırakamadım sayfalar ilerledikçe neden çalışmadığımla alakalı tonlarca neden çıktı. bunlarla birlikte nasıl ders çalışabileceğim hakkında her şeyden bahsediyor. Öğrencilerin bu kitabı okumasını tavsiye ederim. Çünkü matematik her yerde karşımıza çıkacak...

BarışOdş

kitapyurdu.com

Öğrencilerin matematiğe gerçek açıdan bakmalarını ve bu konudaki özgüvenlerini tazeleyecek,sıcak anlatımlı ve "zamanımızda biz de böyle kitaplara ulaşabilseydik" dedirten samimi bir eser...

Shor

kitapyurdu.com

SEVDİM SENİ MATEMATİK İLGİNİ ÇEKİYORSA BİR KAÇ İÇERİK