19884513_10155467336013972_5417890067093711359_n

sevdim seni matematik arka kapak yazısı

‘Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu benden geçiyor.”

Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, “matematik başarısızlığının” nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.

Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak tek kişi sensin!

Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir.

Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin “matematik yeteneğinin” olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “matematik korkusu” ve “matematiği sevmeme” duygusundan kaynaklanır.

Sevdim Seni Matematik kitabı okurları kitap hakkında neler dedi?

Daha fazla okur yorumu için TIKLAYINIZ

kişisel gelişim katkısı

 • başarı
 • eğitim
 • güven

Sevdim Seni Matematik okurları hangi alanda beceri kazanacak.

kimler için yazıldı?

Sevdim Seni Matematik kitabı kimler için yazıldı? Kimler kitabı okumalı?:

 • Matematik dersi konusunda başarısızlık yaşayanlar
 • Matematik konusunda özgüven sorunu yaşayanlar
 • Matematik dersinde başarısız olanlar
 • Matematik başarısını artırmak isteyenler
 • Günlük hayatın içindeki matematiği görmek isteyenler
 • Matematiğin eğlenceli tarafını görmek isteyenler

kitapla ilgili merak edilenler

Öncelikle “Sevdim Seni Matematik” kitabı bir test kitabı değil. Matematik dersinde çocukların başarısızlık nedenleri üzerinde yoğunlaşan bir kitaptır. Aslında matematik başarısızlığı ve sevgisizliğinin psikolojisini anlatan ve okurunun matematik konusundaki ön yargılarını gidermeye çalışmaktadır.

Kitabı öncelikle matematik dersiyle sorunlar yaşayan çocuklar okumalı. Bunun yanında çocukların matematik başarısızlığı ve sevgisizliğininin nedenlerini merak eden öğretmenler ve anne babalarda okuyarak çocuklarını tanıma imkanı bulacaktır.

Kitap espirili bir dille yazılmıştır. Çünkü okurun sıkılmaması ve eğlenceli bir okuma serüveni geçirmesi amaçlanmıştır. Kitabın içerisinde “matematik oyunları”, “ilginç matematik uygulamaları” bölümleri çocuk okurlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

kitabı nasıl inceleyip temin edebilirim?

Kitap Türkiye’deki tüm orta ve büyük ölçekli kitapçılara dağıtılmaktadır. D&R gibi büyük zincir mağazalarda daima bulabilirsiniz. Küçük kitapçılarda ise az sayıda stok tutulduğundan dolayı bazı kitaplar bulunamayabilmektedir. Bu tür durumlarda okurun yapması gereken iki yol vardır;
1. Size en yakın kitapçıya giderek kitabı sorabilirsiniz. Eğer kitap sorduğunuz kitapçıda yoksa hafif fırça atarak :)) getirmesini isteyip sipariş verebilirsiniz. Bu durumda kitabçı 1-2 gün içerisinde kitabınızı size ulaştıracaktır.
2. İnternet üzerinden kitap satan yerlerden kitabı (üstelik %20 – %30 daha ucuza) alabilirsiniz.
İşte bazı kitapçılar:

kitabın en etkili olduğu iki alan

 • Mematik sevgisi
 • Ders Özgüveni

Başarı ve başarısızlık herkese sihirli ve korkutucu kelimeler gibi geliyor. Bu kitapta bu konularda yazılan ve çok beğenilen hikayeleri, sözleri ve cümleleri okuyacaksınız. Üstelik ücretsiz üstelik google kitaplar güvencesiyle.

matematiği seven içinde sevmeyen içinde içinde içinde yararlı bilgiler var öğrencilere tavsiye edilebilinecek bir kitap

10ur.fe
Okur (Kitapyurdu), Sevdim Seni Matematik

Kitap konusunda sormak istedikleriniz mi var?

Ahmet YILDIZ'ı Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz