Ahmet Yıldız Kimdir?

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitimi aldı. Bir dönem üniversitede “Eğitim Psikolojisi” ve “Erken Çocukluk Eğitimi” derslerine eğitmen olarak girdi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda okutulan ders kitaplarının öğrenci psikolojisine uygunluğu yönünde bir dönem danışmanlık yapmıştı.

Avrupa Birliğinin Erasmus+ programı kapsamında desteklediği projelerde eğitimci ve içerik geliştirici olarak görev aldı. UNICEF tarafından desteklenen “Çocuk Sosyal Finansal Eğitimi” konusunda eğitimler verdi.

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Aile Akademi” projesinde binlerce anne babaya seminerler verdi.

Çocukları sokağa yeniden çağırmayı hedefleyen ve sokakta nitelik zaman geçirmelerini amaçlayan “Sokakta Hayat Var” projesinin koordinatörlüğünü yaptı.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen eğitim ve başarı sitesi olan www.kisiselbasari.com’un kurucusudur. Öğrencinin okul başarısı ve hayat başarısına katkı sunmak amacıyla bireysel ve grupla danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ailelere yönelik eğitim, konferans ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

“Eğitimin ilk ve en önemli merkezi evdir.”  düşüncesinden yola çıkan Yıldız, eğitimin sadece okul içine sıkıştırılmaması gerektiğine inanmaktadır.

Her insan bir bulmacadır düşüncesinden yola çıkan yazar bu bulmacayı çözebilmek için araştırmalar yapmayı ve bu sonuçları insanlara kitap, seminer, konferans ve dijital araçlar yoluyla sunmayı kendisine amaç edinmiştir. Halen yüksek lisan eğitimine devam etmektedir.

Beyninizi boş bırakıp tembelliğe itmeyin. Onu köreltirsiniz.

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız kitapları

  • Güçlü Hafıza (8. baskı)
  • Güçlü Hafıza (Cep boy) (18. baskı)
  • Üşenme Erteleme Vazgeçme (12. baskı)
  • Sevdim Seni Matematik (9. baskı)
  • Güçlü Beyin (2. baskı)

Güçlü Beyin fragman

güçlü beyin video
bir sorunuz var mı?

İletişim formumuzu kullanarak Ahmet Yıldız’a sorularınızı hemen sorabilirsiniz.

Sorunlar hayatı ilginç hale getirir. O sorunların üstesinden gelmek ise hayatı anlamlı kılar.

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız tarafından yazılan kitaplar?