Ahmet Yıldız Kimdir?

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitimi aldı. Bir dönem üniversitede “Eğitim Psikolojisi” ve “Erken Çocukluk Eğitimi” derslerine eğitmen olarak girdi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda okutulan ders kitaplarının öğrenci psikolojisine uygunluğu yönünde bir dönem danışmanlık yapmıştı.

Avrupa Birliğinin Erasmus+ programı kapsamında desteklediği projelerde eğitimci ve içerik geliştirici olarak görev aldı. UNICEF tarafından desteklenen “Çocuk Sosyal Finansal Eğitimi” konusunda eğitimler verdi.

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Aile Akademi” projesinde binlerce anne babaya seminerler verdi.

Çocukları sokağa yeniden çağırmayı hedefleyen ve sokakta nitelik zaman geçirmelerini amaçlayan “Sokakta Hayat Var” projesinin koordinatörlüğünü yaptı.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen eğitim ve başarı sitesi olan www.kisiselbasari.com’un kurucusudur. Öğrencinin okul başarısı ve hayat başarısına katkı sunmak amacıyla bireysel ve grupla danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ailelere yönelik eğitim, konferans ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

“Eğitimin ilk ve en önemli merkezi evdir.”  düşüncesinden yola çıkan Yıldız, eğitimin sadece okul içine sıkıştırılmaması gerektiğine inanmaktadır.

Her insan bir bulmacadır düşüncesinden yola çıkan yazar bu bulmacayı çözebilmek için araştırmalar yapmayı ve bu sonuçları insanlara kitap, seminer, konferans ve dijital araçlar yoluyla sunmayı kendisine amaç edinmiştir. Halen yüksek lisan eğitimine devam etmektedir.

Beyninizi boş bırakıp tembelliğe itmeyin. Onu köreltirsiniz.

Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız kitapları

  • Güçlü Hafıza (8. baskı)
  • Güçlü Hafıza (Cep boy) (18. baskı)
  • Üşenme Erteleme Vazgeçme (12. baskı)
  • Sevdim Seni Matematik (9. baskı)
  • Güçlü Beyin (2. baskı)
  • Stresli Bir Dünyada Mutlu Çocuk Yetiştirmek (yeni)

Güçlü Beyin fragman

güçlü beyin video

Başarı ve başarısızlık herkese sihirli ve korkutucu kelimeler gibi geliyor. Bu kitapta bu konularda yazılan ve çok beğenilen hikayeleri, sözleri ve cümleleri okuyacaksınız. Üstelik ücretsiz üstelik google kitaplar güvencesiyle.

matematiği seven içinde sevmeyen içinde içinde içinde yararlı bilgiler var öğrencilere tavsiye edilebilinecek bir kitap

10ur.fe
Okur (Kitapyurdu), Sevdim Seni Matematik

Ahmet Yıldız tarafından yazılan kitaplar?

Ahmet YILDIZ'ı Sosyal Medyada Takip Edebilirsiniz