Efsanevi Yazılar

Version 1.0.1
Yayın Tarihi: 1 Şub 2019

Google Kitaplar güvencesiyle

Güzel hikayeler olaylar ve bunun gibi güzel kısa ve öz hikayeler var Okumanızı tavsiye ederim.

Okuyucu Yorumu

Google Kitaplar

Efsane var ya çok güzel çok güzel o kadar güzel ki Beğendim ya Beğendim yani böyle bir kitap olamaz

Yusufhan Yeniş

Google Kitaplar

Efsanevi Yazılar: Son Yıllarda Akıllarda Kalan Cümleler

Tanıtım- Yazısı

 • Başarı ve başarısızlık herkese sihirli ve korkutucu kelimeler gibi geliyor. Son yıllarda ülkemizde de bu konuları işleyen bir çok kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji kitapları yayınlandı. Bu kitaplarda okuyucunun en çok dikkatini çeken ve sıkılmadan okuduğu kısımlar hiç kuşkusuz hikayeler, sözler ve slogan kelimeler olmuştur.
 • Bu derlemede bu tür kitapları okudukça planladığım bir düşüncedir.
 • Bu tür kitaplarda bizlere sürekli “slogan bulun”, size başarıyı çağrıştıracak kelimeler bulun”, “okuduğunuz hikayelerde gerçeği yakalayın”, “çocuğu böyle eğitin”, “mutluluk budur” deniyordu. Ama hiçbir kitap önümüze slogan kelimeler, bizi harekete geçirecek sözler ve üzerinde düşünmemizi sağlayacak hikayeler sunmuyordu. Kitapların içerisinde küçük pasajlar olarak sadece yer bulabiliyordu kendine. Bu derleme sizlere bir çok alternatif sunacak, sunulanlardan seçmeniz istenecek. Derlemeyi okurken okuyucu pasif değil aktif hale gelecek. Çünkü okuduğu hikayenin, yazıların, sözlerin yorumlarını kendisi yapacak. Bu kişinin içinde bulunduğu duruma göre ona yollar gösterecektir.
 • Bir gün öğrencilere bir söz okudum. “insan bir nehirde iki defa yıkanmaz” diye. Onlardan yorumlarını, kendilerine bu sözün ne anlattığını sordum. Kimisi ÖSS sınavı insanın karşısına bir defa çıkar dedi, kimi ırmak pis olduğu için yıkanmaz dedi, kimi zaman sürekli akıyor bunu kullanalım dedi, kimi de evdeki sorunlarının zamanla aşılacağını anladığını söyledi. Herkes kendisine göre bir sözden sonuçlar çıkardı.
 • DERLEMENİN HİKAYESİ;
 • Elinizdeki bu eser ortalama bir çanta dolusu hikaye, yazı, espri ve sözlerden küçük bir kısmı olarak derlenmiştir. Bu derleme temel olarak dört bölümden oluşmakta;
 • 1. Bölüm: Efsanevi Hikayeler;
 • hikayelerin insan üzerinde oldukça önemli i bir yeri vardır. İnsana hayatı direk anlatmakta, o hayatın içine çekmekte. Osmanlıda, İslam tarihinde ve bir çok yabancı klasiklerde ortak bir nokta vardı. Olay hikaye olarak anlatılıyordu. Karşıdaki de hikayeden sonuç çıkarmaya çalışıyordu. Bundan dolayı derlemedeki hikayelere son veya hikayenin ne demek istediğini koymamaya özen gösterdim. Okuyucunun sonucu kendisinin çıkarmasını sağlamayı amaçladım. Bu derlemedeki hikayeler genelde başarı, eğitim, aşk, mutluluk, üzüntü gibi konulardan oluşmakta. Ancak hikayeleri bu şekilde bölümlemekten uzak durmaya çalıştım. Sizlere hayatı anlatması için. Hayatta kimi zaman mutlu oluyoruz, kimi zaman üzülüyoruz. Kimi zaman önümüze çıkan fırsatlarla karşılaşıyoruz. Kimi zamda aşık oluyoruz, kimi zaman çocuğumuzla problemimiz oluyor. bu derlemede de hikayeleri konu başlıklarına göre sıralamaktan daha ziyade insanın hayatı gibi inişli, çıkışlı, virajlı, düz yapmaya çalıştım.
 • 2. Bölüm: Efsanevi Yazılar;
 • yazılar vardır insanın hayatına yön veren, yazılar vardır düşünce akışımızı değiştiren, yazılar vardır sayfalar dolusu değil ama en az o kadar bilgi içeren. Bu bölümde bu tür yazıları bulacaksınız kısa ama çok şey anlatan. Kimileri size slogan olacak evinizin en güzel yerine asacaksınız. Kimisini öğrencilerinize sunacaksınız.
 • 3. Bölüm: Efsanevi Espriler;
 • derlemeyi okurken birazda gülümsemeniz, gülerken düşünmeniz için, gülerken bazı gerçeklerin farkına varmanızı sağlamak için bu bölüm kondu.
 • 4. Bölüm: Efsanevi Sözler;
 • sözler vardır sayfalar dolusu bilgi içeriri sözler vardır herkesi harekete geçiren. Bu bölümde de yine size slogan olabilecek, karşılaştığınız durumlarla baş etmenizi sağlayabilecek. Her güne bir söz sloganıyla 365 güne 365 söz konmuştur. Sözleri mümkün olduğunca çağına imza atmış, kitleleri etkileyebilmiş kişilerden seçmeye özen gösterdim.
 • Bu derlemeyle önemli bir boşluğu doldurmanın, internet de, kitaplarda, duvarlarda, ağızlarda olan sözleri yazıya dökmenin ve derlemenin mutluluğunu ve gönül rahatlığını hissediyorum. Zevkle okuyacağınıza inanıyor, eleştiri ve önerilerinizi kisiselbasari@gmail e-posta adresine bekliyorum.

26 MB - include updates and bug fixes.