Ahmet Yıldız Kimdir-Mobil

Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitimi aldı. Yüzlerce öğrencinin okul başarısının artırılması yönünde çalışmalarda bulundu.

Birçok ulusal dergi ve gazetede kişisel gelişim, psikoloji ve başarı içerikli makaleler kaleme aldı.

Yurtiçinde ve yurt dışında konusu eğitim ve psikoloji olan eğitimler verdi.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen eğitim ve başarı sitesi olan www.kisiselbasari.com’un kurucusu ve sahibidir.

Her insan bir bulmacadır düşüncesinden yola çıkan yazar bu bulmacayı çözebilmek için araştırmalar yapmayı ve bu sonuçları insanlara kitap, seminer ve konferans yoluyla sunmayı kendisine amaç edinmiştir.


Yazarın Kitapları:

Herkeste var olan, ancak herkes tarafından etkili kullanılamayan bir güçtür beyin. Fark edilmesi, öneminin anlaşılması için yüzyıllar geçmesi gerekti. Son otuz yıldır beyin hakkında daha çok şey biliyoruz. Ama bu bilgiler bile okyanusta bir damla misalidir. Beyin hakkında her gün yeni bilgiler, yeni araştırmalar, yeni makaleler yayımlanıyor. Ancak biz onun hakkında hâlâ çok az şey biliyoruz. Hayatını beyinle yöneten “sen”, beynin hakkında daha fazla bilgi ister misin?

• Güç senin içinde saklı • Beynin içinde gezelim: Beynin biyolojisi • Büyük bir şehir: Beynin öğrenme bölümleri • Beynini rahat bırak: Beyni öğrenmeye hazırlama • Her beyin kendine özgüdür • Duygusal öğrenme • Beyin nasıl bir şey


Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, “matematik başarısızlığının” nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı. Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak tek kişi SENSİN! Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir. Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin “matematik yeteneğinin” olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “matematik korkusu” ve “matematiği sevmeme” duygusundan kaynaklanır.


Öğrencisin. Dersten yana dertlisin! Matematiği sevmiyorsun. Sınav arası hayat yaşıyorsun. Derslere konsantre olamıyorsun! Ödevleri zamanında yapamıyorsun! Kendi kendini motive etmek istiyorsun ama olmuyor! Kendini başarıya programlamak istiyorsun ama beceremiyorsun! Kendine güvenin sık sık ‘servis dışı’ oluyor! Sınav kaygısı ve ders stresi yaşıyorsun! Ezberleme yeteneğinden şikâyetçisin! Ha bi’ de saç modelini beğenmiyorsun!Gençlik işte: ))Çözümler farklı olsa da sorunlar aynı. Çok satan Güçlü Hafıza’nın yazarı PDR uzmanı Ahmet Yıldız, Başarılı öğrenci olmanın psikolojisini anlatıyor.


Unutkan insan yoktur; hafızasının nasıl çalıştığını bilmeyen insan vardır! Araştırmalar gösteriyor k, hafızasını eğitmemiş kişiler öğrendiklerinin yüzde seksenini 24 saat içinde unutuyorlar. Güçlü Hafıza, unutmayı azaltmak ve hatırlamayı çoğaltmak için kapsamlı ve sistematik program sunuyor.Bu programda neler mi var?Beyin gücünü tanımak ve kullanmak, Güçlü hafıza destek sistemleri, İsimleri ve yüzleri hatırlamak, Okuduklarımızı belleğe kazımak, Hafıza tipine uygun öğrenmek, Sağ ve sol beyni aktif kullanmak Güçlü Hafıza, beyin gücünü kullanarak kariyerinde ve özel hayatında yükselmek isteyenler içindir. Özelikle öğrenciler için, vazgeçilemez bir yardımcı kaynaktır.


İletişim Bilgiler

ayildizpdr

ayildizpdr

ayildizpdr

ayildizpdr

ayildizpdr

ayildizpdr

ayildizpdr